структурные элементы гражданского общества

Законодавство Росії

Відповідно до прийнятих на себе зобов'язань у галузі міжнародного гуманітарного права Росія повинна прийняти необхідний для їх реалізації законодавство. Однак поки в цьому напрямку зроблено мало.

Правовою основою Воєнної доктрини РФ визначені поряд з Конституцією РФ і федеральними законами міжнародні договори РФ в галузі забезпечення військової безпеки. Аналогічні посилання є і у Федеральному законі від 31 травня 1996 N 61-ФЗ "Про оборону" (ст. 3), у Федеральному законі від 12 лютого 1998 N 28-ФЗ "Про цивільну оборону" (ст. . Федеральний конституційний закон від 30 січня 2002 N 1-ФКЗ "Про воєнному стані" містить посилання на загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори РФ у цій галузі як на одну із складових правової основи воєнного стану (ст. 2)

Обійдене мовчанням міжнародне право у Федеральному законі від 6 лютого 1997 N 27-ФЗ "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації", яким відведена особлива роль у конфліктах неміжнародного характеру.

У своїй Постанові від 31 липня 1995 Конституційний Суд РФ підтвердив, що ратифіковані конвенції з гуманітарного права підлягають застосуванню незалежно від видання імплементують їх актів. Разом з тим Суд зазначив, що неналежний врахування положень другу Додаткового протоколу до Женевських конвенцій "у внутрішньому законодавстві послужив однією з причин недотримання правил названого Додаткового протоколу ...".

Значну увагу приділено гуманітарного права новим Кримінальним кодексом РФ. Найбільш загальне положення містить ст. 356 КК РФ "Застосування заборонених засобів і методів ведення війни": "Жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, депортація цивільного населення, розграбування національного майна на окупованій території, застосування у збройному конфлікті засобів і методів, заборонених міжнародним договором України, - карається. .. ".

Практично ця стаття охоплює всі види злочинів проти гуманітарного права. Окремі статті присвячені відповідальності за застосування забороненого міжнародним правом зброї масового ураження, за геноцид, екоцид, найманство.

Як відомо, пройшов ряд судових процесів, в результаті яких значна кількість російських військовослужбовців були засуджені за злочини, скоєні в ході військових дій у Чечні.

философия ее предмет и функции


Навігація по сайту Розділи сайту