Головна Міжнародне Міжнародне гуманітарне право Нейтралітет і військові дії у повітряному просторі
к механизмам партиципаторной демократии относятся

Нейтралітет і військові дії у повітряному просторі

Як уже зазначалося, спеціальних конвенцій про ведення військових дій у повітряному просторі немає. Провідні держави, у військовій могутності яких авіації належить особлива роль, не квапилися регламентувати її діяльність. Тому, як і в інших випадках, дії авіації в нейтральному повітряному просторі регулюються загальними нормами гуманітарного права.

Воюючі зобов'язані поважати недоторканність повітряного простору нейтральної держави. У разі входження літака воюючого держави в повітряний простір нейтральної держави останнім зобов'язана прийняти наявні в його розпорядженні заходи, щоб видалити його або примушення його до посадки з наступним інтернування що знаходяться на його борту осіб. Інтернування застосовується і в разі вимушеної посадки. Навіть підібраний нейтральним кораблем у відкритому морі екіпаж потерпілого аварію літака підлягає інтернування.

Нейтральне держава не має права поставляти авіаційну техніку воюючим державам, проте не зобов'язана забороняти такі поставки приватним фірмам.

Контроль воюючих держав щодо цивільної авіації нейтральних держав аналогічний тому, який здійснюється відносно нейтральних морських суден. Цивільному літака може бути запропоновано приземлитися для перевірки. Літак може бути конфіскований, якщо він зайнятий діяльністю, несумісною з нейтралітетом.

гуманизм возрождения философия


Навігація по сайту Розділи сайту