Головна Міжнародне Міжнародне гуманітарне право Рух опору на окупованій території
роль сми в политике

Рух опору на окупованій території

Навряд чи є сенс нагадувати про загальновідомі факти, про роль збройного опору під час Другої світової війни. Сьогодні ця роль настільки значна, що часто легше окупувати іноземну територію, ніж утримати її тривалий час під своїм контролем.

Згідно III Женевської конвенції 1949 особи з міліцейських і добровольчих загонів, включаючи організований рух опору, що діють на окупованій території, мають право на статус військовополонених. Правомірність партизанської війни була визнана ще IV Гаазької конвенції 1907 Для визнання комбатантами партизани повинні задовольняти ряду вимог. Партизан повинен належати до організованого загону на чолі з особою, відповідальною за своїх підлеглих перед своїм урядом, особою, що забезпечує дисципліну і дотримання прав міжнародного гуманітарного права (див. ст. 43 першу Додаткового протоколу 1977 р.). Партизани повинні відкрито носити зброю перед початком і під час битви.

Організоване опір, що не має відповідної зв'язку зі збройними силами, наприклад бойові групи, що діють в містах, знаходиться в іншому становищі. Учасники таких груп можуть залучатися до кримінальної відповідальності. До смертної кари вони можуть бути засуджені лише за шпигунство, за серйозне пошкодження військових об'єктів (диверсія) і за вбивство за умови, що така міра покарання була передбачена правом держави, якій належить окупована територія. Заборонені колективні покарання і взяття заручників.

теоретические модели общества


Навігація по сайту Розділи сайту