Головна Міжнародне Міжнародне гуманітарне право Правове становище населення окупованій території
причины разделения властей

Правове становище населення окупованій території

У межах можливого окупаційні влади зобов'язані поважати основні права людини, а також права, визначені міжнародними нормами з гуманітарних питань. Мирному населенню повинен бути наданий певний рівень захисту з урахуванням, зрозуміло, інтересів безпеки окупаційних сил. Окупувала держава зобов'язана, у взаємодії з місцевою владою, забезпечити населення в максимально можливій мірі медичним обслуговуванням, включаючи санітарну службу. Медичні установи можуть бути тимчасово реквізовані для лікування поранених, але таке вилучення компенсується створенням необхідних установ для мирного населення. Окупаційна влада стежать за забезпеченістю населення харчуванням і в разі потреби вживають відповідних заходів. Допускається допомогу під егідою МКЧХ.

Населення не може примушувати до діяльності, що має військове значення. Допускається набір добровольців. Однак за законами своєї держави такого роду добровольці кваліфікуються як зрадники. Друга світова війна дала тому безліч прикладів.

Допускається залучення осіб старше 18 років до примусової праці, якщо це необхідно для окупаційних військ, комунальних служб, для забезпечення населення їжею, медичним обслуговуванням, житлом, одягом. Працюючі повинні отримувати справедливу оплату і не можуть бути вивезені за кордон (депортовані).

Допускається реквізиція приватної власності для потреб окупаційних сил, але з урахуванням місцевих можливостей. Вилучена підлягає оплаті готівкою або шляхом видачі розписки. Руйнування власності заборонено, крім випадків абсолютної військової необхідності.

философские проблемы науки и техники


Навігація по сайту Розділи сайту