Головна Міжнародне Міжнародне гуманітарне право Захист поранених, хворих і осіб, що потерпіли корабельну аварію
идеологии консерватизма

Захист поранених, хворих і осіб, що потерпіли корабельну аварію

Режим таких осіб визначений II Женевської конвенції про поліпшення долі поранених, хворих осіб та осіб, що потерпіли корабельну аварію, зі складу збройних сил на морі 1949 р. і перший Додатковим протоколом 1977 У цілому застосовуються ті ж норми, що й у випадку війни на суші, однак є й специфіка. Особливе значення мають пошук і порятунок. Вони повинні застосовуватися негайно після битви самими бойовими кораблями. При здійсненні таких операцій кораблі не знаходять захисту.

Особливу складність рятувальні операції, як уже зазначалося, становлять для підводних човнів. У час збройного конфлікту навколо Фолклендських островів в 1982 р. британська підводний човен торпедувала аргентинський корабель, але не була в змозі врятувати його команду. За всіх умов підводного човна не має права робити недружні дії стосовно що рятуються. Воюючі можуть просить нейтральне судно прийняти на борт поранених і потерпілих аварію корабля. Такі суду не підлягають захопленню.

Госпітальні суду фарбуються в білий колір і несуть поряд з національним краснокрестний прапор. Назва та опис судна повідомляються противнику. Після цього воно не може піддаватися нападу або захоплення. Медперсонал і команда судна не підлягають полоненню, що ж стосується здатних до пересування поранених і хворих, то вони можуть бути взяті як полонених військовим кораблем противника. У роки Другої Світової війни +4 тис. легкопоранених були взяті в полон кораблями антигітлерівської коаліції з германських госпітальних судів "Тюбінген" і "Градиського". Госпітальної судно може бути піддано огляду і навіть поставлено під тимчасовий контроль супротивником.

цели философии


Навігація по сайту Розділи сайту