формы правления государств

Захист поранених і хворих

Норми про захист поранених і хворих у війні на суші утримуються в I Женевської конвенції про поліпшення долі поранених і хворих в діючих арміях 1949 році і в першому Додатковій протоколі 1977 Згідно з Конвенцією встановлений нею режим поширюється:

1) на особовий склад збройних сил;

2) особовий складу ополчення і добровільних загонів, що а також організованих рухів опору, якщо на чолі їх стоїть особа, відповідальна за своїх підлеглих, якщо їх учасники мають ясно видимий відмітний знак, відкрито носять зброю, дотримуються норми міжнародного гуманітарного права.

Додатковий протокол розповсюдив цей режим на всіх поранених та хворих, військових або цивільних, які потребують негайної медичної допомоги. Такі особи повинні бути шановані і защіщаеми.

Воюючі зобов'язані вживати негайних заходів для пошуку і збору поранених і хворих. У разі необхідності для цього встановлюється перемир'я. До пораненим воїнам противника слід ставитися з повагою, надавати їм необхідну медичну допомогу. Заборонені медичні експерименти над ними. Мертвих підбирають і гідно ховають. Інформація про поховання повідомляється МКЧХ. Поховання повинні підтримуватися в порядку, до них забезпечується доступ рідних.

Медичний персонал знаходиться під захистом гуманітарного права, що воюють повинні ставитися до нього з повагою і забезпечувати захист. Медперсонал може бути затриманий супротивником. У такому випадку він повинен продовжувати виконання своїх функцій, особливо щодо власних громадян.

Захисту підлягають постійні медичні установи і рухомі медичні формування. Вони повинні мати відмітні знаки. Захист припиняється лише у разі їх використання з метою заподіяння шкоди супротивнику. Медперсонал вправі мати особисту зброю для самооборони і захисту пацієнтів. При захопленні противником поранених і хворих вони користуються правами військовополонених, приймається до уваги стан їхнього здоров'я.

причины возникновения философии


Навігація по сайту Розділи сайту