Головна Міжнародне Право мирного вирішення міжнародних спорів Види міжнародних спорів та види засобів мирного вирішення спорів
виды полит партий

Види міжнародних спорів та види засобів мирного вирішення спорів

Термін "міжнародні суперечки" вживається у вузькому та широкому розумінні. У першому випадку під цим розуміються лише ті ситуації, що характеризуються конкретними учасниками, досить чіткими взаємними претензіями, певним предметом. У другому - будь-конфліктні міждержавні відносини. Серед останніх Статут ООН виділяє особливу категорію - "ситуації, які можуть призвести до порушення світу". Подібна ситуація мала місце після встановлення правління білої меншості в Південній Родезії. Починаючи з 1965 р. Рада Безпеки неодноразово приймав відповідні резолюції.

Різниця між суперечкою і ситуацією має юридичне значення. При розгляді спору в Раді Безпеки що бере участь у суперечці член Ради зобов'язаний утримуватися голосування від, а при розгляді ситуації - не зобов'язаний. У відношенні суперечок, що загрожують світові, Рада Безпеки наділений особливими правами. Він може з власної ініціативи розслідуватиме будь-який такий спір (ст. 34 Статуту ООН), рекомендувати належну процедуру врегулювання (ст. 36) а також умови вирішення спору (ст. 37).

Крім того, Статут ООН розрізняє ще дві категорії спорів: юридичного характеру і все решта.

Розподіл спорів на політичні та юридичні відносно. У кожному спорі є обидві сторони. Проте воно не позбавлено сенсу. В одному випадку переважають політичні моменти, в іншому - юридичні. Статус Міжнародного суду відніс до юридичних спорах насамперед ті, що стосуються тлумачення договору, будь-якого питання міжнародного права, наявності факту, що представляє порушення міжнародних зобов'язань, відшкодування, належної за порушення зобов'язань. Практика показує, що політичні спори, особливо пов'язані з інтересами важливими, Держави не передають на розгляд арбітражів і судів, а віддають перевагу вирішувати політичними засобами.

Сказане раніше дає підставу виділити три основні види засобів мирного вирішення спорів: погоджувальні, судові, міжнародних організацій. При цьому перші два види цілком присвячені вирішення спорів. Для організацій дозвіл суперечок представляє лише один з напрямів діяльності.

предпосылки и причины возникновения философии


Навігація по сайту Розділи сайту