Головна Міжнародне Міжнародне повітряне право Юрисдикція держави у своєму повітряному просторі
легальна влада це

Юрисдикція держави у своєму повітряному просторі

Юрисдикція держави визначається його територіальним верховенством. Повітряний простір - частина території держави. Його межа являє собою вертикальну площину, що починається від лінії кордону. Відповідно до Конституції і Повітряного кодексу Росії належить повний і виключний суверенітет над її повітряним простором.

Зі сказаного випливає, що користування повітряним простором держави допустимо тільки з його дозволу. З цією метою між державами укладаються двосторонні угоди про повітряне сполучення. Ці угоди, а також внутрішні акти визначають правила польотів у повітряному просторі держави.

Відповідно до Закону про Державну кордоні перетин кордону допустимо в місцях, що визначаються міжнародними договорами РФ або рішеннями Уряду, які також встановлюють порядок проходження від кордону до пунктів пропуску та у зворотному напрямку. Пунктом пропуску є аеропорт, відкритий для міжнародних польотів. При польоті в повітряному просторі РФ, включаючи транзит, повітряним суднам забороняється посадка в неміжнародного аеропортах, заліт в заборонені для польотів райони.

Виключення із загальних правил зроблено для випадків вимушеного влітаючи в повітряний простір РФ в силу надзвичайних обставин. У таких випадках командир судна зобов'язаний негайно повідомити про те, що трапилося адміністрації найближчого аеропорту і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

З метою забезпечення безпеки кордону істотними повноваженнями наділені війська протиповітряної оборони (далі - війська ППО) (входять до складу Військово-повітряних сил РФ). Вони контролюють дотримання правил перетину кордону; припиняють незаконний перетин кордону або порушення порядку користування повітряним простором; сприяють судам, перетнув кордон у випадку форс-мажорних обставин.

При здійсненні своїх функцій війська ППО мають право використовувати наявні в їх розпорядженні засоби для розпізнавання повітряних суден навіть за межами територіальних вод РФ, але до кордонів інших держав, при виникненні загрози незаконного перетину кордону РФ; приймати заходи для попередження або припинення незаконного перетину кордону, запрошувати членів екіпажу незаконно перетнули кордон суден для з'ясування обставин і передачі їх органам дізнання і слідства.

Держави досить рано усвідомили необхідність уніфікації національних норм щодо правил повітряних перевезень. Вже в 1929 р. велику кількість держав підписали Варшавську конвенцію про уніфікацію деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень (далі - Варшавська конвенція). Надалі до неї приєднався і СРСР. У наступні роки в цю Конвенцію вносилися зміни та доповнення.

Варшавська конвенція присвячена уніфікації правил, що відносяться до документів про повітряне перевезення та відповідальності перевізника. Визначено реквізити, які повинні містити квиток та багажна квитанція. В результаті вони знайшли міжнародний стандарт. Одночасно встановлено, що втрата документів не впливає на чинність договору перевезення.

Визначено відповідальність перевізника, який відповідає за будь-який збиток, заподіяний пасажиру або вантажу, а також за запізнення. Встановлена гранична сума відповідальності. Будь-яка застереження, клоняться до обмеження відповідальності, оголошена недійсною. Позов про відповідальність може бути пред'явлений або в країні перевізника або за місцем знаходження його агентства, з яким було укладено договір, або до суду місця призначення. Тут ми бачимо приклад взаємодії міжнародного повітряного права і цивільного процесуального права. Значне місце в системі національного повітряного права займають уніфіковані міжнародними договорами норми цивільного права, наприклад фрахт і оренда повітряних суден, відповідальність за шкоду, заподіяну іноземним судном третім особам на поверхні, страхування.

Цей так званий Варшавський режим отримав подальший розвиток в результаті укладення Монреальської конвенції про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень 1999 р., яка суттєво змінила норми, що відносяться до відповідальності перевізника.

категорический императив канта кратко


Навігація по сайту Розділи сайту