Головна Міжнародне Міжнародне повітряне право Юрисдикція держави у своєму повітряному просторі
формы правления

Юрисдикція держави у своєму повітряному просторі

Юрисдикція держави визначається його територіальним верховенством. Повітряний простір - частина території держави. Його межа являє собою вертикальну площину, що починається від лінії кордону. Відповідно до Конституції і Повітряного кодексу Росії належить повний і виключний суверенітет над її повітряним простором.

Зі сказаного випливає, що користування повітряним простором держави допустимо тільки з його дозволу. З цією метою між державами укладаються двосторонні угоди про повітряне сполучення. Ці угоди, а також внутрішні акти визначають правила польотів у повітряному просторі держави.

Відповідно до Закону про Державну кордоні перетин кордону допустимо в місцях, що визначаються міжнародними договорами РФ або рішеннями Уряду, які також встановлюють порядок проходження від кордону до пунктів пропуску та у зворотному напрямку. Пунктом пропуску є аеропорт, відкритий для міжнародних польотів. При польоті в повітряному просторі РФ, включаючи транзит, повітряним суднам забороняється посадка в неміжнародного аеропортах, заліт в заборонені для польотів райони.

Виключення із загальних правил зроблено для випадків вимушеного влітаючи в повітряний простір РФ в силу надзвичайних обставин. У таких випадках командир судна зобов'язаний негайно повідомити про те, що трапилося адміністрації найближчого аеропорту і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

З метою забезпечення безпеки кордону істотними повноваженнями наділені війська протиповітряної оборони (далі - війська ППО) (входять до складу Військово-повітряних сил РФ). Вони контролюють дотримання правил перетину кордону; припиняють незаконний перетин кордону або порушення порядку користування повітряним простором; сприяють судам, перетнув кордон у випадку форс-мажорних обставин.

При здійсненні своїх функцій війська ППО мають право використовувати наявні в їх розпорядженні засоби для розпізнавання повітряних суден навіть за межами територіальних вод РФ, але до кордонів інших держав, при виникненні загрози незаконного перетину кордону РФ; приймати заходи для попередження або припинення незаконного перетину кордону, запрошувати членів екіпажу незаконно перетнули кордон суден для з'ясування обставин і передачі їх органам дізнання і слідства.

Держави досить рано усвідомили необхідність уніфікації національних норм щодо правил повітряних перевезень. Вже в 1929 р. велику кількість держав підписали Варшавську конвенцію про уніфікацію деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень (далі - Варшавська конвенція). Надалі до неї приєднався і СРСР. У наступні роки в цю Конвенцію вносилися зміни та доповнення.

Варшавська конвенція присвячена уніфікації правил, що відносяться до документів про повітряне перевезення та відповідальності перевізника. Визначено реквізити, які повинні містити квиток та багажна квитанція. В результаті вони знайшли міжнародний стандарт. Одночасно встановлено, що втрата документів не впливає на чинність договору перевезення.

Визначено відповідальність перевізника, який відповідає за будь-який збиток, заподіяний пасажиру або вантажу, а також за запізнення. Встановлена гранична сума відповідальності. Будь-яка застереження, клоняться до обмеження відповідальності, оголошена недійсною. Позов про відповідальність може бути пред'явлений або в країні перевізника або за місцем знаходження його агентства, з яким було укладено договір, або до суду місця призначення. Тут ми бачимо приклад взаємодії міжнародного повітряного права і цивільного процесуального права. Значне місце в системі національного повітряного права займають уніфіковані міжнародними договорами норми цивільного права, наприклад фрахт і оренда повітряних суден, відповідальність за шкоду, заподіяну іноземним судном третім особам на поверхні, страхування.

Цей так званий Варшавський режим отримав подальший розвиток в результаті укладення Монреальської конвенції про уніфікацію деяких правил міжнародних повітряних перевезень 1999 р., яка суттєво змінила норми, що відносяться до відповідальності перевізника.

цели и задачи философии


Навігація по сайту Розділи сайту