Головна Міжнародне Міжнародне повітряне право Свобода польотів в міжнародному повітряному просторі
какова роль международных организаций в современном мире

Свобода польотів в міжнародному повітряному просторі

Відповідно до принципу свободи польотів у міжнародному повітряному просторі повітряні судна підпорядковані в цій сфері юрисдикції держави прапора, держави реєстрації. Порядок реєстрації визначається внутрішнім правом, а національна приналежність позначається на фюзеляжі літака.

Держави зобов'язані здійснювати контроль за відповідністю зареєстрованих у ньому повітряних суден вимогам безпеки польотів та за дотриманням ними міжнародних норм. Це відноситься не тільки до літальних апаратів, а й до аеропортів та іншим структурам обслуговування.

Особливе значення в наш час набула боротьба з актами незаконного втручання в діяльність цивільної авіації. Конвенція з морського права 1982 р. містить ряд статей, що відносяться до повітряного піратства. Під останнім розуміється будь-який неправомірний акт насильства, затримання, що чиниться з особистими цілями екіпажем чи пасажирами приватного літального апарата. Цей акт відбувається в міжнародному просторі і спрямований проти іншої морського або повітряного судна або осіб або майна, що перебувають на їх борту (ст. 101).

Щодо піратства встановлена універсальна кримінальна юрисдикція. У міжнародному просторі урядові суду будь-якої держави можуть захопити піратський літальний апарат, заарештувати що захопили його осіб та передати суду своєї держави (ст. 105).

Монреальська конвенція про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації (1971 р.), встановила універсальну юрисдикцію щодо перерахованих в ній актів. Будь-яка держава зобов'язана або судити, або видати осіб, які їх вчинили. Відповідні положення включені і в двосторонні угоди про повітряне сполучення, наприклад до Угоди Росії з США 1994 р.. У даному випадку ми спостерігаємо досить поширене в міжнародному праві явище: перетин двох галузей - міжнародного повітряного права і міжнародного кримінального права.

критерия истины


Навігація по сайту Розділи сайту