механизм сдержек и противовесов в системе разделения властей

Інші регіональні організації

Ліга арабських держав (ЛАД) заснована Пактом в 1945 р. Членами є понад 20 арабських держав, неарабського держава Сомалі і Організація звільнення Палестини. Основна мета ЛАГ - зміцнення стосунків між членами, координація співпраці на захист національних інтересів, а також розвиток зв'язків у галузі економіки, фінансів і культури. Відзначається вірність цієї організації основним принципам міжнародного права.

Найвищим органом ЛАД є Рада, що складається з представників усіх держав-членів. Раду працює сесійно. Рішення, що приймаються одноголосно рішення обов'язкові для всіх її членів. Існує також Рада спільної оборони і Економічна рада, а також ряд комітетів по спеціальних видів співробітництва. Організаційну роботу веде Генерального секретаріату, що знаходиться в Каїрі.

Організація американських держав (ОАД) заснована в 1948 р., тоді ж був прийнятий її Статут. Є Членами понад 30 держав Латинської Америки і Карибського басейну, а також США і Канада. Цілі ОАД: підтримка миру та безпеки в Західній півкулі, спільні дії проти агресії, мирне врегулювання спорів, всебічне співробітництво. У документах ОАД підтверджена вірність основним принципам міжнародного права.

Найвищим органом ОАД є Генеральна Асамблея, яка працює сесійно. Асамблея здійснює керівництво постійною радою, Міжамериканський економічним і соціальним радою, Міжамериканський радою по освіті, науці і культурі. Консультативний нарада міністрів закордонних справ розглядає найбільш термінові питання, включаючи питання оборони. При нараді створений Консультативний комітет оборони.

Постійна рада проводить у життя рішення Генеральної Асамблеї та Консультативної наради. Адміністративний орган - Генеральний Секретаріат. Штаб-квартира знаходиться у Вашингтоні. Росія має статус постійного спостерігача при Організації.

Африканський Союз, Організацію який замінив африканської єдності, створений у 2001 р. Держави-члени визнали, що ОАЕ виконала свою місію, надавши сприяння ліквідації колоніалізму на континенті. Вказувалося також на недостатню ефективність її організаційної діяльності.

Членами Спілки є понад 50 держав Африки. Мета: розвиток всебічної співпраці, зміцнення солідарності у міжнародну діяльність. Підтверджено вірність Статуту ООН і Загальної декларації прав людини. Ставиться завдання розвивати й зміцнювати демократії. Передбачається створення механізму запобігання та вирішення конфліктів самотужки, включаючи миротворчі операції. Особлива увага приділена розвитку співпраці в економічній і соціальній сферах.

Вищий орган Спілки - Асамблея глав держав та урядів. Виконавчим органом є Рада міністрів АРК, що працює сесійно. Адміністративний орган - Генеральний секретаріату. - Штаб квартира знаходиться в Аддіс-Абебі. Додатково до цих уже існуючими органам передбачено створення общеафріканского парламенту, банку, валютного фонду, суду і ряду інших.

Всі перераховані регіональні організації користуються статусом постійної спостерігача при ООН. Вартий уваги тенденція до зростання уваги до правових питань. У системі ОАД діє орган, що займається кодифікацією і уніфікацією права, - Міжамериканський юридичний комітет. Правами людини займаються Міжамериканський суд із прав людини і Міжамериканська комісія з прав людини.

В рамках Африканського союзу діє Комісія африканських юристів, покликана сприяти взаєморозумінню і співпраці між юристами країн-учасниць, що має для Африки особливе значення у силу різноманіття існуючих культур. Комісія має також сприяти розвитку і кодифікації міжнародного права. За її участі було підготовлено низку конвенцій.

в чем отличие научно технической и промышленной революции


Навігація по сайту Розділи сайту