страны второго эшелона модернизации

Рада Європи

Рада Європи - міжнародна європейська організація, створена в 1949 р. Основна її мета полягає у забезпеченні все більш тісної єдності держав-членів в ім'я захисту спільних ідеалів, а також сприяння економічному та соціальному прогресу.

Членами Ради Європи можуть бути лише такі держави, які відповідають визнаним демократичним стандартам, визнають верховенство права, плюралістичної демократії, поважають права людини. Державам, не цілком відповідає цим стандартам, може бути надано статус спеціально запрошеної країни (Азербайджан, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Грузія). В якості спостерігачів у роботі Ради беруть участь неєвропейські держави - Канада, США і Японія. Всі європейські держави, за деякими винятками, є членами Ради.

Органами Ради є Комітет Міністрів, Парламентська асамблея, Конгрес місцевих і регіональних влад Європи і Секретаріат. Крім того, при Раді існує Суд з прав людини. Він діє на основі окремих договірних актів і є незалежним органом.

Комітет міністрів складається з міністрів закордонних справ держав-членів або їх заступників. Йому належить головна роль у здійсненні нормотворчій функції. Він приймає проекти конвенцій, які підлягають подальшому прийняття державами-членами. В інших випадках приймаються рекомендації, які враховуються державами у своєму законодавстві та правозастосовчій практиці.

Парламентська асамблея є органом співпраці парламентів держав-членів. Асамблея обговорює питання в рамках компетенції Ради. Результати вдягаються у форму рекомендацій. Ці документи приймаються до уваги державами і спрямовують діяльність Комітету міністрів.

Конгрес місцевих і регіональних влад Європи є консультативним органом, що представляють місцеві і регіональні влади. Він складається з двох палат, одна з яких представляє місцеву владу, інша - регіональні. Як відомо, Рада Європи надає великого значення діяльності цієї влади у сфері прав людини та їх транскордонного співробітництва.

Парламентська асамблея і Комітет міністрів створили мережу допоміжних органів, які виконують велику за обсягом підготовчу роботу. Злагодженість і чіткість роботи всієї системи забезпечується Секретаріатом.

За свою піввікову діяльність Рада Європи створив цілу систему-міжнародно правових актів, насамперед у галузі прав людини. Досить сказати, що було прийнято понад 150 конвенцій і договорів з найважливіших соціальні проблеми, а також сотні рекомендацій.

Діяльність Ради Європи мала великий вплив на демократизацію держав-членів та формування єдиного європейського правового простору в гуманітарній сфері. Довів свою ефективність і механізм контролю за дотриманням прав людини. Росія вступила до Ради Європи в 1996 р.

философия просвещения кратко


Навігація по сайту Розділи сайту