политическая идеология

Спеціалізовані установи ООН

Система ООН характеризується широким охопленням різноманітних видів співробітництва. До неї входить значне число спеціалізованих міжнародних організацій і органів, що займаються питаннями економічного і соціального співробітництва, охорони здоров'я, екології, зв'язку, транспорту та ін Вони обговорюють відповідні питання, організують співробітництво держав, надають їм допомогу, беруть участь у формуванні норм, що регулюють ту чи іншу область співробітництва. Деякі із них, наприклад Міжнародна організація громадянської авіації та МОП, приймають резолюції, які дуже близькі до обов'язкових рішень.

Розширення діяльності спеціалізованих установ є ознакою розвитку організаційної структури міжнародного співтовариства і підвищення рівня керованості в ньому. Не можна, однак, не помітити, що численність органів і організацій породжує складну проблему координації їх діяльності, яка вирішується із працею.

У що має особливого значення економічної області створюються міжнародні органи та організації поза системою ООН. Найбільш важливою з таких організацій є Всесвітня торгова організація. Проте і такі організації зобов'язані діяти у відповідності до цілей і принципів Статуту ООН.

Загалом, розвивається закономірний процес вдосконалення організаційної структури міжнародної спільноти. Деталі цього процесу визначається потребою в удосконаленні управління все більше ускладнюється системою міжнародних відносин.

структура философского знания


Навігація по сайту Розділи сайту