неравенство и социальная стратификация

Трудящі-мігранти

Особливу категорію іноземців становлять трудящі-мігранти та члени їх сімей. Вважають, що їх чисельність в усіх країнах перевищує 50 млн. В США тільки "незаконних іноземців" налічується 6 млн. Деякі галузі національного господарства спираються на працю мігрантів.

Ще в 1939 р. Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію про трудящих-мігрантів, ще одна прийнята в 1975 р. (N 143), в 1977 р. Рада Європи прийняла Європейську конвенцію про правове становище трудящих-мігрантів, нарешті, в 1990 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила універсальну Конвенцію про захист прав всіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей. Вже у ході підготовки останньої Конвенції такі країни, як США і ФРН, заявили, що не підпишуть її. У таких умовах навряд чи очікується вступу Конвенції в силу в найближчому майбутньому. Тим не менше вона дає уявлення про міжнародні стандарти у захисті прав мігрантів.

Росія не бере участь в конвенціях про мігрантів. Число їх у країні порівняно невелике, але воно постійно зростає. Чимало мігрантів з таких країн, як Україна та Бєларусь, а також з Китаю, Кореї, Туреччини. Все більше число росіян виїжджає на роботу в інші країни. Все це говорить про те, що розглядається питання не позбавлений інтересу і для Росії.

гуманизм философии эпохи возрождения кратко


Навігація по сайту Розділи сайту