Головна Міжнародне Юридична природа міжнародного права Міжнародна правосуб'єктність народу, нації, що борються за створення незалежної держави
основные стадии конфликта

Міжнародна правосуб'єктність народу, нації, що борються за створення незалежної держави

Концепція такої правосуб'єктності була висунута соціалістичними і країнами, що розвиваються. Поступово вона знайшла певне визнання. У документах ООН у таких випадках використовується вираз "національно-визвольний рух". Видається, що такий вислів більш точно. Питання про особливий статус бореться нації виникає, лише коли боротьба досягає рівня національно-визвольного руху. У таких випадках є органи влади, що здійснюють контроль на певній території. По суті, мова йде про державу в процесі становлення.

Правосуб'єктність в цьому випадку носить тимчасовий та обмежений характер. Її завдання зробити можливими правовідносини з владою, що контролює певну територію. Інше завдання - поставити рух під заступництво міжнародного права, перш за все міжнародного гуманітарного права. Додатковий протокол I до Женевських конвенцій про захист жертв війни 1949 р., прийнятий в 1977 р. і що стосується жертв міжнародних (міждержавних) збройних конфліктів, визначив, що цим поняттям охоплюються і конфлікти, в яких "народи ведуть боротьбу проти колоніального панування та іноземної окупації і проти расистських режимів у здійснення свого права на самовизначення "(ст. 1.  &nbsp Це означає, що на такі конфлікти міжнародне гуманітарне право поширюється в тій же мірі, як і на конфлікти між державами.

Проявом обмеженою правосуб'єктності розглянутих рухів є те, що в спільних міжнародних організаціях вони мають статус спостерігачів, а не повноправних членів. Ця обставина не заважає їм у деяких випадках бути повноправними членами в регіональних організаціях. Так, Організація звільнення Палестини (ОВП) є членом таких регіональних організацій, як Ліга арабських держав і Організація африканської єдності. Зауважимо, що таке членство має значення для отримання статусу спостерігача в ООН та інших універсальних організаціях.

Після завершення формування нової держави всі дії національно-визвольного руху, включаючи прийняті ним міжнародні зобов'язання, розглядаються як дії нової держави.

платон мировоззрение


Навігація по сайту Розділи сайту