Головна Криміналістика Криміналістична техніка Техніко-криміналістичні засоби, що застосовуються під час слідчих дій
учебник политология

Техніко-криміналістичні засоби, що застосовуються під час слідчих дій

В цю велику групу в першу чергу, включають техніко-криміналістичні засоби, що застосовуються при виробництві слідчого огляду, обшуку, перевірки показань на місці, слідчого експерименту, освідування, пред'явлення для впізнання, допиту, очної ставки і призначені для виявлення слідів і предметів речових доказів. Це сучасні фізичні та хімічні засоби виявлення невидимих і слабовідімих слідів пальців рук, босих ніг, губ, лоба, вушної раковини і ін Для пошуку слідів застосовуються освітлювальні прилади всіляких типів, що забезпечують диференціацію режимів освітлення за допомогою спеціальних відбивачів, розсіювачів, світлофільтрів, захисних стекол, екранують решіток та інших пристосувань.

Техніко-криміналістичні засоби оптичного збільшення (лупи різноманітних конструкцій), електронно-оптичні перетворювачі (ЕОП), люміноскопи, ультрафіолетові освітлювачі (УФО) дозволяють виявити на подібних за кольором об'єктах сліди крові, сперми, слини, жіночого молока, пострілу, мікрооб'єкт на тілі і одязі потерпілого і підозрюваного, а також дописки, виправлення, травлення, змивання, переклеювання фотографії при підробці документів. Сюди ж слід віднести технічні засоби виявлення прихованих у схованках предметів речовинних доказів і виділення об'єктів, що мають криміналістичне значення, з групи однорідних. Це магнітні шукачі та підйомники, портативні рентгенівські і голографічні установки, детектори (наприклад, детектор фальшивих банкнот).

Під техніко-криміналістичними засобами фіксації слідів злочину і одержуваної доказової інформації мають на увазі матеріали графічного відображення (креслення планів, схем, креслень, виконання замальовок), а також описи, фотографічного та електронного (відео-, цифрового) фіксації.

Засоби вимірювання дозволяють встановити точні розміри і взаємне розташування об'єктів, що становлять криміналістичний інтерес. Для збереження доказової інформації застосовуються також звуко - і відеозаписуючі апарати, засоби голографії та ін

Техніко-криміналістичні засоби, призначені для закріплення і вилучення слідів і речових доказів, це речовини для фіксування слідів ніг, транспорту та інших об'єктів на сипучому грунті (наприклад, балон з рідким газом "Фреон-12", наявний у слідчому валізі), засоби для відбору зразків грунту, будівельних матеріалів, води і т.п., пристосування для вилучення поверхневих слідів, мікрооб'єктів, бризок крові, слини і ін; матеріали для виготовлення зліпків і відбитків з об'ємних слідів; інструменти та пристосування для пакування при вилученні в натурі частини або всього об'єкта зі слідами.

Вилучення речових доказів на натурі вважається найбільш кращим, оскільки максимально зберігає інформацію доказову, а це створює сприятливі передумови для її вивчення. Сліди, процес вилучення яких складний, доцільно вилучати разом з речами, на яких вони виявлені.

Для виготовлення копій з неізимаемих об'ємних в натурі слідів використовується широке коло зшиваючі матеріалів, поділяються на термопластичні і рідкі компаунди. До першого виду відносяться пластилін, парафін, віск, Стенс, легкоплавкі метали. До другого гіпс, сіеласт, пасти К і В-1, латекс, вальцмасса. Об'ємні копії досить повно інформують форму, розміри, деталі і взаємне розташування слідів, які неможливо вилучити в натурі.

кто отрицает познаваемость мира


Навігація по сайту Розділи сайту