Головна Кримінологія Новини Міжнародні суперечки: Велика Британія визначилася з юрисдикцією
функция власти

Міжнародні суперечки: Велика Британія визначилася з юрисдикцією

velekobritaniyaПочинаючи з грудня 2009 р., європейські компанії будуть жити за новими правилами: ЄС поновив Римську конвенцію від 1980 року про застосування права до договірних зобов'язань. Великобританія протягом декількох років відмовлялася брати участь в переговорах за регламентом Rome I - саме так називається новий загальноєвропейський документ - але в підсумку все-таки погодилася з ним і висловила готовність приєднатися до інших країн-членів Євросоюзу, що визнала його легітимність.

Основне завдання Римської конвенції - стандартизація правил, за якими в рамках міжнародного приватного права може бути визначена юрисдикція спору, що виникає між компаніями з різних країн. Однак у конвенції існують неоднозначні положення, через які її застосування на практиці виявилося складно. Частково з цієї причини Європейський суд отримав право переглядати рішення по спорах, в яких застосовувалася конвенція. У 2005 р. Єврокомісія виступила з пропозицією внести необхідні поправки і удосконалити документ.

У результаті, на перший погляд, великої різниці між Римською конвенцією і Rome I немає, і саме це особливо сподобалося британцям. По крайней мере, основний принцип, за яким сторони можуть самі вирішити, згідно з яким правом будуть регулюватися їх договірні зобов'язання, зберігається. Єдине, що змінюється, - ступінь свободи вибору і критерії, за якими визначається місце розгляду спору.

Про те, що суперечки будуть вирішуватися відповідно до домовленостей сторін, згадується, зокрема, у пункті 3 Rome I. У тому випадку, коли ніякої домовленості немає, застосовується пункт 4, коли все залежить від типу договору. Так, договір про продаж будь-яких товарів повинен регулюватися відповідно до законодавства країни, де базується продавець на момент укладення договору. Якщо мова йде про договір на надання будь-яких послуг, для вирішення спорів буде застосовуватися законодавство країни постачальника послуг.

У всіх інших випадках згідно з положенням 4 договірні відносини повинні регулюватися законодавством тієї країни, в якій базується сторона-виконавець за договором (characteristic performer). Втім, і тут існує принцип розумності, коли обмеження може не працювати. Місце розгляду спору може бути змінена, якщо при більш уважному розгляді виник спору стає очевидно, що це необхідно. Нарешті, коли запропоновані принципи і критерії не можуть бути застосовані для визначення підсудності договору, він повинен регулюватися законодавством тієї країни, до якої він має більше відношення. Інші положення Rome I допомагають встановити юрисдикцію стосовно до інших типів контрактів.

Нові правила будуть поширюватися на всі договори, укладені після 17 грудня 2009 року (положення 28 і 29), і будуть діяти на всій території Євросоюзу, за винятком Данії.

основные черты философии эпохи просвещения


Навігація по сайту Розділи сайту