Головна Історія права Галузі права Мова кримінального судочинства
политическая теория марксизма

Мова кримінального судочинства

Ст. 18 КПК України говорить про те, що кримінальне судочинство ведеться російською мовою а також на державних мовах що входять до Російської Федерації республік. У військових судах провадження у кримінальних справах ведеться російською мовою.

Учасникам кримінального судочинства, що не володіють або недостатньо володіють мовою, якою ведеться провадження у кримінальній справі, повинно бути розяснено і забезпечено право робити заяви, давати пояснення і показання, заявляти клопотання, подавати скарги, знайомитися з матеріалами кримінальної справи, виступати в суді рідною мовою чи іншою мовою, якою вони володіють, також а безкоштовно користуватися допомогою перекладача.

Якщо згідно з кримінально-процесуальним законом слідчі і судові документи підлягають обовязковому врученню підозрюваному, обвинуваченому, а також іншим учасникам кримінального судочинства, то зазначені документи повинні бути перекладені на рідну мову відповідного учасника кримінального судочинства або на мову, якою він володіє.

отрасль духовного производства


Навігація по сайту Розділи сайту